Travelist to pierwszy w Polsce serwis internetowy, za pośrednictwem którego można znaleźć najlepsze dostępne na rynku oferty turystyczne. Strona ma charakter klubowy, co oznacza, iż w celu korzystania z niej należy dokonać rejestracji. Serwis rozpoczął działalność w marcu 2013 roku. Został utworzony przez osoby pasjonujące się podróżami i posiadające duże doświadczenie w tej dziedzinie. Strona oferuje klubowiczom wiele ciekawych możliwości. Za jej pośrednictwem możliwa jest nie tylko rezerwacja noclegów, lecz także całościowych pakietów pobytowych w bardzo dobrych polskich i zagranicznych hotelach. Twórcy serwisu postanowili postawić na wysoką jakość usług. W rezultacie znajdują się tutaj propozycje wyłącznie najlepszych hoteli, którym przyznano przynajmniej trzy gwiazdki. Są to obiekty osobiście sprawdzone przez zespół serwisu Travelist. Dzięki temu pasjonaci podróży mają możliwość zaplanowania udanego wypoczynku w pięknym i komfortowym miejscu. Jednocześnie wszyscy klubowicze mają zapewnione atrakcyjne warunki cenowe.

Travelist ma również na celu uatrakcyjnienie użytkownikom kolejnych podróży, poprzez zainspirowanie ich do odwiedzania nowych miejsc. Rejestracja w serwisie oraz rezerwacja wybranych ofert są bardzo proste. Nowe propozycje pojawiają się każdego tygodnia. Zaawansowana wyszukiwarka umożliwia znalezienie propozycji dobrze dostosowanych do swoich potrzeb oraz preferencji. W serwisie dostępny jest również ranking najlepszych w Polsce hoteli, który umożliwia najbardziej wymagającym turystom wybór odpowiedniego miejsca w trakcie podróży po kraju.

Oto opinie internautów na temat serwisu Travellist:

„Odkryłam tę stronę niespełna pół roku temu, ale już zdążyłam dwukrotnie z niej skorzystać. To prawda, że ceny są dużo niższe niż normalnie. Jestem zadowolona z tego, że udało mi się oszczędzić, a jeszcze bardziej ze standardu wybranych hoteli. Wszystkie miejsca są sprawdzone, dlatego nie trzeba obawiać się żadnych przykrych niespodzianek po dotarciu do hotelu”.

Druga opinia:

„Właśnie wróciłem z podróży, podczas której nocowałem w hotelu rezerwowanym przez Travellist. Zaoszczędziłem w ten sposób jedną czwartą pieniędzy. Polecam tę stronę wszystkim turystom. Sam też bez wątpienia skorzystam z niej jeszcze nie jeden raz”.