Światopinii to serwis internetowy, który umożliwia wyrażenie własnych opinii, a dodatkowo zarabianie na tym pieniędzy. W celu rozpoczęcia korzystania z serwisu należy dokonać rejestracji. Podczas niej konieczne jest podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego, a także wskazanie swojej płci. Istnieje możliwość zarejestrowania się za pośrednictwem facebooka. Po potwierdzeniu swojego członkostwa w serwisie można oczekiwać na pierwsze propozycje udziału w ankietach.

Zlecający badania zazwyczaj są zainteresowani opiniami konkretnych osób, a zatem udział w ankiecie możliwy jest wyłącznie wtedy, kiedy użytkownik kwalifikuje się do wskazanej przez zleceniodawcę grupy docelowej. Pod uwagę brane są na przykład płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wykształcenie i status zatrudnienia. Za wypełnienie ankiety otrzymuje się nagrodę w formie punktów. Ich ilość uzależniona jest od długości i stopnia skomplikowania konkretnej ankiety. Zazwyczaj można uzyskać 50 punktów, jednak zdarza się, iż otrzymuje się nawet 300 punków. Każde 1000 punków to równowartość 30 złotych. Można wymienić je na pieniądze, a także na bony zakupowe do sklepów, na przykład Empik bądź Media Markt. Możliwe jest również przekazanie zgromadzonych pieniędzy na cele charytatywne.

swiat opinii

Co sądzą użytkownicy o portalu światopinii:

„Ankiety nie są trudne, a ich wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Po dwóch miesiącach udało mi się zgromadzić pierwsze 30 złotych. Minusem jest to, że czasem brakuje ankiet do wypełnienia. Co do wypłacalności serwisu to wszystko jest w najlepszym porządku”.

„Korzystam dopiero od kilku dni, ale jak na razie mi się podoba. Wypełniłem już pierwsze ankiety i uważam, że to całkiem fajna zabawa. A co najważniejsze, można na niej trochę zarobić”.

Zapraszamy do dyskusji na temat serwisu Światopinii.