Dzisiaj przyjrzymy się karcie kredytowej Citibank, która zyskuje coraz to większą popularność na polskim rynku. Przeczytaj opinie o karcie, oceny, dowiedz się jakie są opłaty i oprocentowanie w Citibanku. Karty kredytowe teoretycznie maja one ułatwiać codzienne funkcjonowanie, jednak w praktyce nie każda z nich spełnia oczekiwania użytkownika.

Karta kredytowa Citibank przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 21 rok życia. Wymagane jest osiąganie dochodów w wysokości minimum 1200 złotych i zatrudnienie na aktualnym stanowisku przynajmniej od 3 miesięcy. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą minimum wiekowe to 25 lat, natomiast czas prowadzenia działalności wynosić musi co najmniej 2 lata.

Opłata roczna za wydanie i użytkowanie karty kredytowej Citibank uzależniona jest od rodzaju wybranej karty. W przypadku karty Citibank Student opłata ta wynosi w pierwszym roku 0 złotych, a później 2 złote. Wybierając kartę Citibank Platinum, Citibank-LOT bądź Platinum, trzeba liczyć się z opłatą w wysokości 27 złotych. Osoby, które złożą wniosek o wydanie karty przez Internet zostają zwolnione z opłaty za nią, a także za Kartę Dodatkową, jeżeli wnioskują o nią w momencie ubiegania się o Kartę Główną. Klienci zwolnieni są z opłat za transakcje bezgotówkowe, korzystanie z bankowości elektronicznej i usług CitiPhone, przelewy bezgotówkowe poprzez Citibank Online oraz w Automatycznym Bankierze. Niektóre opłaty uzależnione są od typu posiadanej karty.

Dla osób kochających podróże Citibank przygotował kartę WizzAir’a. Gdzie już dzięki zamówieniu karty otrzymamy 100 zł na loty oraz członkostwo w Wizzair Club (warte ponad 130 zł). Dodatkowo z każdej wydanej złotówki 2% wraca na konto, dzięki czemu np. raz do roku można mieć darmowe loty.

Bank nie pobiera także opłaty za przekroczenie limitu kredytowego. Naliczane jest jednak oprocentowanie transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty, jeżeli nie spłacono całości zadłużenia przed upływem terminu, jak również oprocentowanie transakcji gotówkowych i przelewów z karty. Oprocentowanie wynosi 16% rocznie.

Karta kredytowa Citibank opinie klientów:

„Poznałam tę ofertę siedem miesięcy temu, kiedy zostałam klientką City Banku. Wcześniej miałam złe doświadczenia z kartami kredytowymi. Szybko bowiem okazywało się, że posługiwanie się nimi wcale nie było dla mnie korzystne. Zdarzało mi się być zmuszoną do ponoszenia kosztów, z których nie zdawałam sobie sprawy w momencie nabywania karty kredytowej. Z tego powodu nie byłam zainteresowana skorzystaniem z oferty, którą przedstawiono mi w moim nowym banku. Zmieniłam jednak zdanie, kiedy zapoznałam się z jej szczegółowym regulaminem. Moją uwagę zwrócił przede wszystkim fakt jasnego określenia zasad oferty. Dowiedziałam się także, iż dzięki tej karcie mogę korzystać z atrakcyjnych rabatów w niemal 5000 miejsc. Wśród nich znalazło się kilka firm, z których dość często korzystałam. Po dokładnym zastanowieniu się, podjęłam decyzję o skorzystaniu z tej oferty. Po pierwszym miesiącu używania karty kredytowej zdałam sobie sprawę z tego, że moje wydatki obniżyły się. Płaciłam bowiem mniej podczas zakupów oraz posiłków w restauracjach. Po upływie kilku kolejnych miesięcy udało mi się jeszcze bardziej zmniejszyć wydatki, ponieważ zaczęłam zwracać uwagę na to, w których miejscach mam zapewnione rabaty. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłam na zagraniczne wakacje, o których od dawna marzyłam. Aktualnie polecam Kartę Kredytową Citibank wszystkim moim znajomym, którzy także chcieliby ograniczyć swoje comiesięczne wydatki. Jestem bardzo zadowolona z tego, że zdecydowałam się na skorzystanie z tej oferty.”

„Mam kartę Citibank Wizzair i przez rok uzbierało mi się 1000 zł na darmowe loty!”

„Polecam kartę Citibanku! Miła obsługa, niskie opłaty i spore korzyści!”

karta kredytowa citibank

Uważam, że Karta Kredytowa Citibank to bardzo dobra oferta. Pozwala ona bowiem na zmniejszenie wydatków, co wiąże się z możliwością zaoszczędzenia pieniędzy i przeznaczenia ich na inne cele.