We współczesnym świecie rozwój technologii i popularności medium jakim jest Internet jest tak ogromne, ze chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez dostępu do sieci. Ludzie szukają wiadomości, rozrywki ale również robią zakupy. Zakupy przez Internet to przede wszystkim oszczędność czasu, bardzo często również i pieniędzy, ale przede wszystkim to możliwość zakupów w międzynarodowych firmach bez wychodzenia z domu.

Jedną z takich firm, który podbija polski rynek zakupów przez Internet jest Amazon. Firma ta to największa na świecie firma wysyłkowa, która oferuje swoim klientom przede wszystkim sprzęt elektroniczny, ale również płyty, odzież, oprogramowania także biżuterię. I choć tak naprawdę firma ta dopiero rozpoczyna oficjalną działalność  logistyczną (powstają centra dystrybucyjne) na polskim rynku i nie ma swojej oficjalnej polskiej witryny, to już zyskała tysiące fanów, którzy robią zakupy korzystając z amerykańskiej czy brytyjskiej oferty. To firma z doświadczeniem i tradycjami na rynku.amazon

Czytając różne opinie można przekonać się, że warto skorzystać z możliwości jakie daje Amazon swoim klientom. I choć na forach można znaleźć i negatywne uwagi to zdecydowana większość osób, która zrobiła zakupy w Amazon wróci tam po jeszcze. Tym co wyróżnia o troska o klienta i jak podkreślają zadowoleni klienci szeroki wybór towarów, które nawet biorąc pod uwagę ewentualne cło czy opłaty za wysyłkę i tak sprzedawane są w atrakcyjnych cenach. Jedynie to co niepokoi to fakt, że w ostatnim czasie wiele słyszało się o nieludzkich warunkach, w których pracowały zatrudnione osoby w firmie. Ale do końca nie wiadomo czy nie jest to czarny pijar robiony przez zazdrosną konkurencję.

Zalety Amazon

  • Bogata oferta produktów z wielu działów
  • Atrakcyjne ceny
  • Wysoka jakość oferowanych produktów
  • Troska i dbałość o zadowolenie klienta

Wady:

  • Możliwość płacenia tylko karta kredytowa
  • Stosunkowo duży koszt opłaty z wysyłkę
  • Na chwile obecną brak wysyłki z Polski co wydłuża czas oczekiwania i utrudnia ewentualną reklamację,
  • Brak oficjalnej strony w polskiej wersji językowej

Moja przygoda z Amazon rozpoczęła się gdy szkoląc język i rozwijać swoją filmową pasję zacząłem szukać ciekawych filmów w angielskiej wersji językowej. Trafiłem wtedy na Amazon USA i zamówiłem pierwszą przesyłkę gdyż nie tylko oferta była ciekawa ale również ich cena, nawet biorąc pod uwagę koszt przesyłki. Potem przerzuciłem się ze względu na odległość do Amazon Wielka Brytania i tak nosata lem stałym klientem gdyż ich oferta jest naprawdę ciekawa.

Zakupy te warto polecieć osobom zdecydowanym, kreatywnych, odważnym  dla których Internet nie ma tajemnic. Tym którzy szukają ciekawych, oryginalnych rozwiązań w atrakcyjnych cenach.