Szukasz informacji o coraz to bardziej popularnym serwisie Airbnb w Polsce? Sprawdziliśmy to! Przeczytaj oceny, opinie i informacje o serwisie Airbnb. Airbnb to serwis internetowy, który umożliwia znalezienie i rezerwację miejsc noclegowych w 190 krajach. Strona powstała w San Francisco w 2008 roku. W Airbnb dostępne są różne propozycje. Można zdecydować się na zamieszkanie na przykład w przestronnym apartamencie, małym pokoju, jak również na łodzi lub w domku na drzewie. Wszystkie miejsca zostały dobrze opisane. Podjęcie właściwej decyzji ułatwiają dołączone do opisów zdjęcia. Rezerwacja oraz dodawanie własnych ofert możliwe jest po zarejestrowaniu się w serwisie. W trakcie rezerwowania miejsca konieczne jest także dokonanie odpowiedniej opłaty. Przez pięć pierwszych lat ze strony Airbnb skorzystało aż 10 milionów ludzi. Serwis dostępny jest w różnych językach.

airbnb

Strona główna portalu AirBNB

 

Opinie o serwisie Airbnb znalezione w sieci:

„Korzystałem z Airbnb trzy miesiące temu, kiedy jechałem do Madrytu. Znalazłem świetny apartament, oszczędzając 30% tego co zapłaciłbym w hotelu.”

Druga opinia: „Dużo podróżuje, wiec często korzystam z Airbnb. Koszty są niższe niż w hotelach i nigdy nie miałam żadnych problemów z tym serwisem”.

„Strona cieszy się pozytywną opinią wśród użytkowników. Ich opinie wskazują na to, że serwis ten ma niewiele wad. Pierwsza klientka tak opisuje swoje doświadczenia z Airbnb: „W tym roku wynajmowałam maleńkie mieszkanko w Paryżu. Wszystko bardzo pozytywnie, a nawet bardziej niż pozytywnie. Ale do całego serwisu mam jedno zastrzeżenie: Wysłałam bardzo dużo zapytań do właścicieli mieszkań, odpowiedzi otrzymałam od kilku”.

„Korzystałam z Airbnb, w Gdańsku tego roku na tydzień urlopu (bez porównania taniej niż hotel i blisko plaży), i teraz Londyn. To dobra strona, tak uważam, choć skanowanie swojego dowodu i mi się średnio spodobało ze względu na ochronę danych. Ale jest to skan tylko pierwszej strony wiec niechętnie wrzuciłam swój skan.”

„Podróżowanie to jedna z moich największych życiowych pasji. Niestety, w trakcie swoich dotychczasowych podróży często miałam problemy ze znalezieniem dobrego miejsca noclegowego. Sytuacja ulegała jednak zmianie, kiedy zaczęłam korzystać z serwisu Airbnb.”

„Serwis ten poznałam, rok temu. Wróciłam wówczas z wakacji w Chorwacji, do których przygotowywałam się już od długiego czasu. Niestety, na miejscu okazało się, że standard wybranego przeze mnie hotelu znacznie odbiega od tego, o jakim zapewniali mnie właściciel obiektu w trakcie przeprowadzonej z nimi rozmowy telefonicznej. Nie czułam się w tym miejscu zbyt komfortowo, co znacznie utrudniło mi wypoczynek w tym pięknym kraju. Wtedy właśnie moja koleżanka, która także często podróżuje, poleciła mi serwis Airbnb. Zapewniła mnie, że znalezione za jego pośrednictwem noclegi zawsze spełniają jej oczekiwania. Trzy miesiące po tej rozmowie wybrałam się na kilka dni do Włoch. Tym razem jednak zarezerwowałam nocleg właśnie za pośrednictwem Airbnb. Na miejscu okazało się, że wszystko wygląda dokładnie tak, jak zostało zaprezentowanie w serwisie. Ze strony Airbnb skorzystałam jeszcze dwukrotnie- zarezerwowałam nocleg na sylwestra w Słowacji oraz hotel na wczasy w Kołobrzegu. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku byłam w pełni zadowolona z wybranych przez siebie miejsc noclegowych.”

„Uważam, że Airbnb to bardzo dobry serwis. Można w nim znaleźć mnóstwo noclegów w polskich i zagranicznych miastach. Do poszczególnych propozycji dołączone są dokładne opisy, informacje o kosztach oraz liczne fotografie. Wybrany przez siebie nocleg można od razu zarezerwować. Co najważniejsze, wiadomości znajdujące się w serwisie są całkowicie zgodne z rzeczywistością. Nie trzeba zatem obawiać się nieprzyjemnej niespodzianki podczas podróży. Jedyną wadą tego serwisu jest dla mnie go, że jest słabo rozreklamowany, przez co sama jeszcze do niedawna go nie znałam.”

„Serwis Airbnb poleciłabym każdemu, kto pragnie zyskać pewność, iż rezerwowane przez niego noclegi będą zgodne z jego oczekiwaniami. W ten sposób można zapewnić sobie spokój i wygodę podczas podróży.”

Zapraszam do wyrażania swoich opinii o serwisie Airbnb w komentarzach poniżej.